Přeskočit na navigaci.
Jste zde: Úvodní stránka > Podprsenky > Historie podprsenky

Historie podprsenky

historie-nahled Dokážete si představit, že by jste žili v dávnější době a museli se trápit nepříjemně stahujícími korzety místo naší „klasické podprsenky“? Já tedy ne. Korzety totiž ženy často stahovali i do obvodu 40cm. Ženám tohle riziko ovšem nevadilo. Důležitějším než zdravím pro ně bylo, aby vypadali co nejštíhlejší a nejpřitažlivější.

Je libo korzet nebo podprsenka?
Korzety dokonce doktoři zakazovali a varovali na jejich zdraví. Samozřejmě proti nim stáli krejčí, kteří naopak tvrdili, že korzety dokonce postavě prospívají. Myslím si, že v dnešní době jsou, díky bohu, podprsenky vynalezeny tak, aby nikde netlačili a netahali.

Symbol ženství

symbol-zenstvi-nahled

Podprsenky už od pradávna znamenají symbol ženství. Ženám se díky podprsence podaří upoutat pozornost. Zvedne jí ňadra i sebevědomí. Podprsenky jsou na trhu už přes sto let. Sto let už se ženy snaží upoutat mužskou přízeň a pozornost. Dříve ovšem podprsenka vypadala úplně jinak. Měla jiný tvar, barvu, materiál. Nezakrývala pouze jen vnady, ale i celé břicho. Připomínala spíše košilku.

Postupem času výrobci začali přicházet na tzv. „zlepšováky“. A to na takové jako třeba push-up. V průměru můžeme říct, že každá žena vlastní šest podprsenek. Samozřejmě každá jiný typ, velikost a barvu.

Nechme se překvapit novými vynálezy

 

Jakou barvu spodního prádla nyní máte na sobě?

Bílé spodní prádlo (1453/19%)
 
Černé spodní prádlo (1598/21%)
 
Pestrobarevné spodní prádlo (1347/18%)
 
Nemám na sobě žádné spodní prádlo (1415/19%)
 
Jsem kluk (1794/24%)
 

Celkem hlasovalo: 7607

Seznam všech anket